TÉMA Autismus
Autismus

Autismus

Autismus je vrozené duševní postižení. Chcete se dozvědět víc o této vzácné chorobě?

Autismus je vrozená porucha, při níž nemocný jedinec není schopen adekvátně vyhodnotit informace, které dostává ze svého okolí. U dětí s prvky autismu lze pozorovat odlišnosti ve vývoji, potíže v komunikaci, špatné chápání emocí a neschopnost kontaktu s dalšími lidmi. Běžným projevem bývá opožděný vývoj řeči, samotářství, stereotypní chování, potíže s udržením očního kontaktu, jiná podoba hry dětí. V některých činnostech však naopak mohou postižení jedinci výrazně vynikat. Na vzniku nemoci se podílí více faktorů.

U této nemoci je velmi obtížná a často zdlouhavá diagnostika. Jejím základem je psychologické a psychiatrické vyšetření. Autismus může být též spjat s dalšími poruchami - zrakové či sluchové problémy, mentální retardace, epilepsie, potíže s řečí atd.

Nemoc je bohužel nevyléčitelná. Snahou však je, aby se postižení jedinci dokázali naučit novým věcem a prožili spokojený život. Mezi organizace zabývající se autismem lze uvést např. The World Autism Organisation (WAO), APLA či Autistik.

Autismus - příznakyČlánky na téma Autismus


Autismus patří do témat

Adresář

Autismus ptejte se v poradně

Diskuze na téma Autismus

 • Filip Rajchart 31.08.2015 15:08 křečové žíly

  Kyslikova Hyperbaricka komora na krecove zily. Dobrý proti: Léčba bércových vředů Periferní ar…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku